Home > SSAT Test > SSAT Math Practice Tests
Question: 422
6. A student buys a sandwich for 80 cents, milk for 20 cents, and pie for 30 cents. How much does the meal cost?
Correct Answer: C
Explanation:
C is correct. $0.80 + $0.20 + $0.30 = $1.30.
Previous Next